Składanie długopisów – jak to wygląda w rzeczywistości?

Picture
W dzisiejszych czasach, kiedy bardzo trudno znaleźć jakąkolwiek pracę w kraju, a nie chcesz wyjeżdżać za granicę w poszukiwaniu lepszego życia, albo z różnych względów nie możesz sam założyć firmy, to nie masz zbyt wielu możliwości uczciwego zarobienia. Ale to nie znaczy, że w ogóle nie ma takich możliwości. Z myślą o ludziach bez pracy, albo takich, którzy tylko chcą dorobić, a do tego z różnych powodów muszą pracować w swoim miejscu zamieszkania, wymyślono chałupnictwo. Praca chałupnicza to – jak sama nazwa wskazuje – praca wykonywana we własnym domu, nie w biurze, fabryce, albo w jakimkolwiek innym zakładzie pracy, ale w zaciszu własnego mieszkania.

Co można robić chałupniczo? Różne są oferty – najczęściej jest to adresowanie kopert, wykonywanie nadruków na koszulki, regeneracja tonerów, robienie biżuterii itp. Ale tak naprawdę najpopularniejsze jest składanie długopisów.
Taka praca – składanie długopisów w domu, jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które ze względu na sytuację nie mogą pracować poza miejscem zamieszkania, albo obawiają się, że nie mają wystarczających kwalifikacji i umiejętności do podjęcia pracy w jakimkolwiek zawodzie. A składanie długopisów nie wymaga absolutnie żadnych specjalnych kwalifikacji ani umiejętności, nie trzeba być fachowcem, bo to bardzo proste zajęcie.

Wystarczą tylko sprawne ręce, inicjatywa, entuzjazm i zaangażowanie, bo właśnie od tego zależy wysokość twoich zarobków. Im więcej długopisów złożysz, tym większy będzie twój zarobek, bo płacone jest od gotowej sztuki, a nie za poświęcony na to czas.

Jak ta praca – składanie długopisów – jest rozwiązana organizacyjnie? Bardzo prosto – najpierw podpisujesz z pracodawcą umowę o dzieło, albo umowę-zlecenie, a firma zapewnia ci dostawy elementów długopisów do złożenia i odbiera od ciebie w całości gotowe produkty, w całym kraju, bez względu na to, gdzie mieszkasz. Firma ci płaci od sztuki, więc im więcej długopisów złożysz, tym więcej zarobisz. Tylko od twojej operatywności i zaangażowania zależy, ile będziesz zarabiać.

Składanie długopisów to naprawdę wygodna, prosta i dochodowa praca, ale trzeba uważać, żeby nie paść ofiarą nieuczciwych naciągaczy. Oferują oni pracę pod warunkiem, że wyślesz zgłoszenie ze zwrotną kopertą i znaczkami. Potem każą ci wpłacić dużą kaucję  tłumacząc, że to zabezpieczenie finansowe za dostarczone elementy i opłata za instrukcję montażu, a poza tym ta kaucja ma upewnić zleceniodawcę o twojej determinacji i chęci pracy. Dla osoby bezrobotnej to zawsze jest duży wydatek, zwłaszcza, że na koniec i tak nie dostajesz żadnych elementów do składania długopisów, żadnej umowy, ani instrukcji. Jeśli musisz coś płacić, to na pewno jest to oszustwo.

Zobacz wideo reporterzy zdemaskowali niedawno biuro, które pod pozorem rekrutacji pracowników wyłudzało pieniądze od bezrobotnych

Pomijając nieuczciwych naciągaczy, składanie długopisów jest naprawdę ciekawą i dobrą formą pracy, poza tym można na tym zarobić niezłe pieniądze. Dlaczego? Bo długopisy to produkty, bez których ciężko funkcjonować, to niemal produkt pierwszej potrzeby. Bez długopisów nie może się obejść żaden podmiot gospodarczy, szkoły, urzędy, uczniowie – po prostu każdy ich używa. A do tego długopisy się często zużywają i trzeba stale kupować nowe. Nowoczesne, obecnie używane długopisy są produkowane z materiałów nietrujących, bezpiecznych dla dzieci – nawet jeśli małe dziecko zacznie je gryźć i jeść, to się nie zatruje – są przyjazne dla środowiska, bo są ekologiczne. Tak więc na długopisy zawsze będzie zbyt, a składanie długopisów w domu zawsze będzie szansą i gwarancją dobrego i pewnego dochodu.

p.s
skręcanie długopisów  nie jest to takie łatwe na jakie wygląda. Trzeba się przy tym całkiem sporo narobić...


Picture