Marketing sieciowy

Picture
Co to jest marketing sieciowy

Marketing sieciowy jest sposobem na dodatkowe zarabianie które nie możesz pominąć, często jest mylony jednak z pracą akwizytora co nie jest ( choć ostatecznie może być ) dobrym porównaniem. Firmy zajmujące się marketingiem sieciowym oprócz tego że same sprzedawaj produkty zatrudniają do tego celu osoby prywatne które mogą zarobić nawet do 43% na sprzedanym produkcie. I jest to metoda handlu obnośnego lecz chcę państwu przedstawić alternatywne rozwiązanie jakim jest:

Budowanie sieci dystrybutorów

Wyobraź sobie że siedzisz w domu i co miesiąc dostajesz powiedzmy 1500 zł. Nie chcę tutaj sugerować że jest to banalnie proste bo nie jest, jednak nie jest to też niezwykle trudne, wymaga tylko chęci, determinacji i czasu.

Działa to na następującej zasadzie: "osoba przykładowa" ( która została również przez kogoś zapisana ) zapisuje "osobę1", "osobę2" itd. Każda osoba którą zapisała "osoba1" dostaje punkty za zamówienie które wędrują "w górę" po drzewku dystrybutorów. Więc jeśli np. "osoba 1" złoży zamówienie za które dostanie określoną liczbę punktów ( powiedzmy 150 jest to średnie zamówienie jednej osoby zapisanej przeze mnie, ilość punktów zależy od wielkości zamówienia ) to te 150 punktów dostanie również nasza "osoba kontrolna" ale też osoba która ją zapisała itd. Na koniec miesiąca sumuje się punkty od wszystkich zapisanych przez nas osób i jeśli uzbieramy np. uzbieraliśmy 1200 punktów to ( w moim przypadku ) dostaniemy 160 zł, jeśli 3600 punktów - 324 zł, jeśli uzbieramy 7200 punktów dostajemy 864 zł itd. Oczywiście jeśli uzbieramy np. 2200 punktów to zostanie to przeliczone i dostaniemy względem tego więcej niż 160 zł. Tak to działa na podstawie firmy ( której nie chce tutaj reklamować, lecz jeśli Cię zainteresowała ta forma pracy zadzwoń na nr podany niżej by dowiedz się więcej lub się zapisać ) z którą osobiście współpracuje od ponad roku, więc jest to sprawdzone.

Jak pozyskiwać klientów

Najlepszą metodą na zdobywanie klientów są masowe środki informacyjne jak internet które same generują nowych dystrybutorów ( przykładem jest ta strona ), jednak nie każdego stać na taką formę ( stworzenie strony, wy pozycjonowanie w internecie jest praco i czasochłonne ) lecz jeśli ktoś to umie lub znajomy się na tym zna gorąco polecam. Jednak osoba która nie potrafi stworzyć strony internetowej również może wykorzystać "moc Internetu" pisząc np. posty na forach czy w innych miejscach które przeglądną setki osób z czego jakiś odsetek się na pewno zapisze, trzeba pamiętać również żeby odpowiednio opisać tą dodatkową pracę przez Internet tak by dana osoba nie pomyślała że to jest kolejny sposób naciąganie ludzi.

Marketing sieciowy jako dodatkowa praca w domu
Przydatnym chwytem jest zdobywanie dystrybutorów w miejscach gdzie ich nie ma, prosta i skuteczna metoda, podam taki schemat: "osoba przykładowa" jedzie gdzieś do rodziny ( powiedzmy do kuzynki ), pyta się czy w jej okolicy ktoś sprzedaje perfumy, okazuje się że nie ( czyli będzie potencjalne zapotrzebowanie ). Zapisując naszą kuzynkę zyskujemy osobę która będzie robiła większe zamówienia, jakaś osoba z jej okolicy może być również takim interesem widząc że nasza kuzynka sobie tak dorabia. Zyskujemy wtedy ludzi którzy dostarczą nam wiele punktów.
zapisywanie manualne ( zagadywanie, znajomych czy poznanych ludzi )
zagadywanie nieznajomych ( niewdzięczne, nie potrafię powiedzieć czy skuteczne )
zamieszczanie ogłoszeń ( w prasie, na tablicach ogłoszeń i innych miejscach
pozyskiwanie dystrybutorów z internetu ( opisane wyżej )


Picture