Sprzedaż na allegro nie jest taka trudna jak się zdaje. Jest to ciekawa praca przez internet która z pewnością może przynieść korzyści.

Picture
Zanim zaczniesz e-biznes na Allegro, po pierwsze musisz określić, czym będziesz handlował. Znajdź swoją niszę. Może to być towar lub usługa - coś na czym znasz się najlepiej. Nie będę się dłużej rozpisywał na ten temat, gdyż skoro zamierzasz założyć własny e-biznes, na pewno wiesz już na czym będziesz zarabiać pieniądze.
Kolejnym krokiem będzie wymyślenie dla tego przedsięwzięcia nazwy - nazwy własnej firmy. Niech będzie ona powiązana z tym, czym będziesz handlował. Jeżeli będą to telefony komórkowe, nazwę zbuduj z użyciem słów GSM, komórka, telefon itp. Pamiętaj również, aby można było ją łatwo zapamiętać. I nie chodzi tutaj o ciebie, bo ty na pewno zapamiętasz ją bez problemu, ale o ludzi którzy ciebie nie znają, a będą twoimi klientami. To właśnie na własnej nazwie (marce) zbudujesz zaufanie i lojalność klientów. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję co do wyboru nazwy, skonsultuj się przynajmniej z kilkoma przyjaciółmi. Zwróć uwagę, aby ich opinie były rzeczowe a krytyki konstruktywne. Nie pozwól sobie wmówić, że to nie ma sensu, że nie dasz rady itp. Jeżeli bowiem potraktujesz ten biznes poważnie, a temu właśnie służy ten serwis, zobaczysz że nie ma takich przeszkód, których nie mógłbyś pokonać.
Gdy będziesz miał już nazwę dla swojej firmy sprawdź, czy ktoś już pod taką nazwą nie funkcjonuje w Sieci. Sprawdź, czy domena twojanazwa.pl jest wolna, czy na Allegro nie ma użytkownika o loginie twojanazwa lub twojanazwa.pl, twojanazwa_pl itp. Jeżeli domena lub/i login są zajęte, spróbuj trochę zmodyfikować tę nazwę.
Kolejny etap to założenie firmy. Jak to zrobić dowiesz się z poradnika "Moja firma" autorstwa Anny Jarczyk. Może uznasz ten krok za przesadę, ale jeżeli traktujesz biznes na Allegro poważnie to chcesz być wiarygodnym sprzedawcą i nie chcesz łamać prawa (działalność zarobkowa prowadzona w sposób zorganizowany i ciągły jest w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych działalnością gospodarczą i wymaga założenia firmy). Ponadto coraz częstsze stają się kontrole skarbowe u sprzedawców z Allegro. Nie chcesz chyba, aby twój biznes runął z powodu niepłacenia podatków?
Przeczytaj również artykuł, z którego dowiesz się, czy wymyślona przez Ciebie nazwa firmy spełnia wymogi formalno-prawne.
Następnie (choć krok ten równie dobrze możesz wykonać wcześniej) zarejestruj domenę twojanazwa.pl oraz zarejestruj się na Allegro jako nazwafirmy lub twojanazwa_pl. Najlepiej zarejestruj obydwa konta. Uniemożliwi to innym użytkownikom podszywanie się pod twoją markę. Pamiętaj o aktywacji konta kodem umożliwiającym sprzedaż. Otrzymasz go tradycyjną pocztą na adres podany przy rejestracji konta.
Zanim dojdzie do ciebie kod aktywacyjny możesz już rozpocząć przygotowania do wystawianiem towarów na sprzedaż. To, co teraz możesz zrobić to stworzenie szablonu aukcji, przygotowanie zdjęć produktów oraz stworzenie ich opisów.

Sekret Automatycznego Marketingu na Allegro, zobacz kurs wideo...

Picture
Dowiedz się jak uzyskać 50 unikalnych wejść na aukcje w minutę po jej wystawieniu nie robiąc praktycznie nic? W tym kursie poznasz system automatycznej promocji Twoich aukcji w 3 największych portalach społecznościowych w Polsce.


Sekret Automatycznego Marketingu Na Allegro -WIĘCEJ


7 bezwzględnie najskuteczniejszych praw internetowej perswazji

Czy wiesz dlaczego w Allegro mimo niższej ceny, lepszego opisu internauci kupują u Twojej konkurencji? Czy zastanawiasz się dlaczego tylko 5 % sklepów internetowych zarabia po 300 tysięcy rocznie? Odpowiedź jest banalnie prosta. Ci sprzedawcy (często nieświadomie) stosują zasady bezwzględnej perswazji. Pomyśl, jak zwiększą się Twoje zyski gdy zastosujesz 7 praw perswazji? dowiedz się więcej ....